Експерти назвали напрямки-лідери експорту плодово-ягідної продукції

Сільське господарство

За результатами 10 місяців 2019 р. найбільш затребуваними експортними позиціями українського плодово-ягідного ринку стали горіхи, заморожені ягоди та яблука.

Ukrainian English Russian

 Про це повідомляє прес-служба Української плодо-овочевої асоціації.

За даними Держстату, за 10 місяців поточного року Україна експортувала фруктів, ягід та горіхів на загальну суму $191,9 млн.

Левову частку експортних поставок складають горіхи, яких за 10 місяців було експортовано 47,2 тис. т на загальну суму $86,4 млн. Таким чином в зазначений період частка горіхів склала 45% від загальної вартості поставленої за кордон плодоовочевої продукції, пише kurkul.com.

Також, значна частка експортного виторгу припадає на заморожені ягоди, яких за 10 місяців було експортовано 41,7 тис. т на загальну суму $71,2 млн. За останні 5 років виручка від поставок заморожених ягід за кордон збільшилася майже удвічі. Таке зростання експортних поставок в цьому сегменті зумовлене збільшенням світового споживання ягід. Причому це стосується, як замороженої, так і свіжої продукції.

Замикають трійку лідерів плодово-ягідних продуктів з найбільшим експортним виторгом яблука. За 10 місяців поточного року Україна поставила на зовнішні ринки 47,1 тис. т яблук, загальною вартістю $14,4 млн.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: