З найбільш поширених порушень, виявлених перевірками: проведення платниками нереальних операцій з придбання товарів або послуг, які не відбувалися (не надавалися) у обсягах, які вказані в первинних документах, в тому числі через неможливість їх реальної поставки, оскільки у постачальника немає ресурсів, необхідних для виробництва, зберігання і транспортування таких товарів; порушення порядку ведення бухгалтерського та податкового обліку; відсутність первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством; порушення строків розрахунків в іноземній валюті за імпортними/експортними операціями.
Непоодинокими є випадки порушення підприємствами вимог податкового законодавства при обчисленні податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки. Так, встановлено, що підприємства невірно застосовують затверджені відповідними рішеннями органів місцевого самоврядування ставки цього податку та застосовують пільги до об’єктів нерухомості.
Найбільш поширені порушення касової дисципліни – неоприбуткування готівки, проведення розрахункових операцій з використанням РРО на неповну вартість товару або послуги, а також невідповідність готівки в касі сумі денних звітів.
За результатами контрольно-перевірочної роботи головним управлінням ДФС у Черкаській області донараховано порушникам законодавства до сплати до бюджету 353,7 млн.грн.