Голова ОДА пояснив, як тепер житиме Черкащина із чотирма районами

Новини

Очільник Черкаської ОДА Роман Боднар вніс ясність щодо укрупнення районів Черкаської області.

Ukrainian English Russian

Нагадаємо, що Верховна Рада підтримала проєкт постанови № 3650 про ліквідацію 490 існуючих районів і створення замість них 138 нових. Зокрема на Черкащині буде лише чотири райони - Черкаський, Уманський, Золотоніський та Звенигородський.

Нові райони утворюються виключно для організації системи виконавчої влади! Це – місцеві адміністрації, поліція, фіскальні органи, держзем, держстат, поліція, прокуратура, суди, пише zmi.ck.ua.

– Люди проживають не в районах, а в селах, містах, ОТГ. Якраз це і є місцеве самоврядування. Наближення послуг до жителів, які надаються і надаватимуться в громадах, і є мета реформи децентралізації. З утворенням великих районів ми зможемо позбутися міжрайонних, надрайонних та інших утворень.

– Чинні районні ради припинять свої повноваження ще в 2020 році. Нові районні ради оберуть 25 жовтня цього року.

– Реорганізація органів виконавчої влади (РДА, територіальних органів та підрозділів ЦОВВ) буде відбуватися поетапно.

РДА працюватимуть без змін до кінця 2020 року, а з 1 січня 2021 року розпочнеться утворення РДА в нових районах.

Важливо, що рішення про утворення нових та ліквідації (реорганізації) інших державних територіальних органів влади буде відбуватися з ініціативи відповідних Центральних органів виконавчої влади за рішенням Уряду протягом 2021 року".

Про міфи і вплив укрупнення на якість життя жителів:

- Соціальна інфраструктура залишається незмінною. Державні послуги, які можна делегувати громадам, надаватимуться через виконкоми громад та Центри надання адміністративних послуг. Мета децентралізації – наближення послуг в громади, що і відбувається.

Щодо працівників РДА у районах:

- Значна частина кадрів перейдуть працювати у новоутворені РДА, органах місцевого самоврядування. Новостворені спроможні громади мають потребу у досвідчених кадрах, щоб бути спроможними якісно надавати весь спектр послуг.

Про місцеві бюджети після утворення ОТГ:

- Бюджети 1470 територіальних громад будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Вони отримають основний ресурс і повноваження.

– Усі 1470 територіальних громад будуть незалежними – органи влади районного рівня не матимуть на них жодного адміністративного та фінансового впливу.

Про бюджети районів:

- Основний ресурс і повноваження з нинішніх районів перейдуть у громади

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: