Конкуренти закопали на полі бельгійського фермера 28 електричних опор

Сільське господарство

28 бетонних опор висотою понад 4 метри кожен закопали на полі №4 в селі Деньги Золотоніського району. Стовпи закопав Чорнобаївський РЕМ. Так конкуренти вирішили нашкодити місцевому орендарю – ТОВ «Гранекс-Черкаси». Підприємство очолює бельгійський фермер Том Ван Гоі.

Ukrainian English Russian

Кілька років тому Том Ван Гоі пробурив свердловини, провів систему поливу й почав зрошувати кілька полів. Садив на них елітну голландську картоплю. Збудував кілька складів для зберігання продукції.

– Маємо врожаї картоплі від 500 до 550 центнерів із гектара, – розповідає Том. – Збільшуємо земельний банк. Селяни йдуть до нас, бо ми фасуємо зерно, розвозимо його під двори й вивантажуємо там, де покаже господар. Це не сподобалося конкурентам. Вони переманили до себе 7 пайовиків. Їхні паї виділили в натурі й забили так звані межові знаки – бетонні стовпи висотою чотири метри. На кожен пай – чотири опори. Загалом 28 стовпів. Тепер маємо складнощі. Не можемо поливати це поле. Так само не можемо оприскувати його, оскільки зрошувальна та оприскувальна техніка не може проїхати, бо впирається у височенні бетонні опори. Цього року ми знайшли вихід із ситуації – посіяли на скандальному полі пшеницю, а картоплю перенесли на сусіднє. Однак наступного року маємо знайти рішення, бо довго так тривати не може.

 – Маємо очевидне порушення закону, однак ніхто не реагує. Я звертався в посольство Бельгії в Україні. Сюди приїздив бельгійський посол. Було зібрано круглий стіл на чолі із тодішнім головою Черкаської ОДА Олександром Вельбівцем… Однак віз і нині там – стовпи як стояли, так і стоять, каже фермер.

За неофіційною інформацією збитки ТОВ «Гранекс-Черкаси» через дію Чорнобаївського РЕМу перевалили за 20 мільйонів гривень. Якщо в суді Том Ван Гоі  в суді доведе свою правоту, енергетикам доведеться розкошелитися на кругленьку суму, пише vechirka.net.

Директор Чорнобаївського району електричних мереж Юрій Батурин не вважає себе винним.

– Товариство «Добробут-2017», що базується в селі Москаленки, попросило нас викопати ями для межових знаків. Ми уклали угоду з мокрою печаткою, вони дали нам своє пальне. Ми послали спеціальний трактор Т-150. За здійснену роботу отримали оплату. Згодом дізналися, що нас банально використали. Річ у тім, що «Добробут-2017» має відношення до відомого в районі ТОВ «Агроко». Ті не миряться із «Гранекс-Черкаси». Фактично, нас використали у своїй війні.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: