Для лікування хворих на коронавірус основною терапією є насичення крові киснем, адже насамперед вражаються легені, і через це настає гіпоксія. Тож більшість лікарень області сьогодні потребуються саме кисневих концентраторів.
– Цей апарат використовується при кисневій терапії – пацієнту подається кисень у більш високій концентрації, ніж в атмосферному повітрі, – пояснює директор лікарні Василь Уманець. – Концентратор також може забезпечити роботу апарату ШВЛ, він дає 9 літрів кисню на хвилину, інші апарати у порівнянні з цим – малопотужні, дають 4 - 5 л кисню на хвилину.
Керівник лікарні висловив вдячність ГК «ЛНЗ» за далеко не першу допомогу компанії. Задля допомоги лікарям у боротьбі з коронавірусом "ЛНЗ" також закупила для лікарні вентиляційний прилад, медичний зволожувач та концентратор кисню для довгої кисневої терапії. Також, лікарня отримала допомогу в обладнанні придбанні палат-боксів інфекційного відділення та придбанні костюмів та засобів індивідуального захисту для медиків району.
– Оскільки наша лікарня є опорною під час епідемії коронавірусу, то основну благодійну допомогу у цей період ми зосередили саме для неї, – зазначає директор ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Ткаченко. – Наші медики повинні мати всі необхідні засоби захисту, сучасне обладнання для роботи, яке знадобиться їм не лише під час пандемії, а буде рятувати життя людей і надалі. Концентратор кисню і апарат ШВЛ ми придбали за кордоном, оскільки таких не було в Україні. Сьогодні привезли концентратор, наступного тижня завеземо апарат ШВЛ. Крім того, заготовили 100 балонів і киснем, які необхідні для процедур штучної вентиляції легень.
Концентратор кисню коштує 42 тисячі грн, апарат ШВЛ – 500 тисяч грн. Як зазначає директор лікарні, концентратор можна буде використовувати й до інших апаратів, які сьогодні використовуються у відділенні інтенсивної терапії Шполянської лікарні.