На Черкащині підприємства виробляють «зелену» енергію з біомаси

Енергоефективність

Непоганими темпами розвивається на Черкащині біоенергетика. Це галузь енергетики, яка виробляє біопаливо з біомаси.

Ukrainian English Russian

В області працюють три основних підприємства, які працюють за «зеленим» тарифом – ТОВ «Смілаенергопромтранс», ТОВ «ЛНК» та ТОВ «КОРСУНЬ ЕКО ЕНЕРГО».

ТОВ «Смілаенергопромтранс», як зазначено на сайті компанії – унікальне підприємство, якому в Україні немає аналогів, бо воно може «…виробляти теплову енергію як на природному газі, так і на відновлювальній альтернативі палива (дерев’яна тріска)», пише progolovne.ck.ua.

Підприємство забезпечує теплом один з мікрорайонів міста Сміла та продає вироблену електроенергію гарантованому покупцю енергоринку за «зеленим» тарифом. Відповідно до Постанови НКРЕКП, вартість виробленої у такий спосіб електричної енергії така ж, як і електроенергії, виробленої силою вітру.

– Підприємство ТОВ «ЛНК» з 2017 року працює на полігоні твердих побутових відходів у с. Руська Поляна за допомогою використання комплексної інженерної споруди з системою забору біогазу полігону твердих побутових відходів для виробництва електричної енергії.

Упродовж 2019 року Товариство виробило 1 мільйон 912 тисяч кіловат-годин електроенергії, видобувши і переробивши біогаз об’ємом 1 мільйон 97 тисяч 820 кубічних метрів, – поінформував завідувач сектору енергетики та енергоефективності Департаменту інфраструктури та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Владислав Черній.

Підприємство ТОВ «КОРСУНЬ ЕКО ЕНЕРГО», що введено в дію наприкінці 2019 року в с.Селище Корсунь-Шевченівського району, працює на відходах цукрового виробництва: жом з цукрових буряків переброджує та виділяє біогаз, за допомогою якого і виробляють електроенегію. Потужність установки 7,5 МВт.

Серед головних перспектив розвитку напрямку відновлюваної енергетики на Черкащині, за словами фахівців сектору – це можливість побудови апарату, який буде переробляти відходи тваринництва у біогаз і додатково –виробляти органічні добрива. Таку ініціативу задекларувало СТОВ «Урожай», яке займається рослинництвом і тваринництвом.

– Це підприємство, окрім всього, ще й розвиває інші напрямки альтернативної енергетики. Наприклад, вони вже тривалий період часу виготовляють пелети для забезпечення паливом об’єктів бюджетної сфери міста Шпола, – додав Владислав Черній.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: