На Черкащині прогнозують рекордні врожаї соняшника

Сільське господарство

Соняшник – основна олійна культура України, продуктивність якої значною мірою визначають погодні умови, ґрунти, спосіб обробітку та попередники.

Ukrainian English Russian

Раннє накопичення тепла, швидке прогрівання ґрунту дозволило аграріям області розпочати сівбу соняшника в ранні строки. Площа, засіяна в цьому році цією культурою, для нашої області є рекордною – 204,1 тис.га.

Як зазначають у Черкаському обласному гідрометцентрі, погодні умови початку вегетаційного періоду культури були сприятливими для його росту та розвитку, що підтверджено спостереженнями агрометеорологів на тестових полях області.

Варто зазначити, що в останні роки спостерігалася найбільш висока врожайність, а роком-рекордсменом є 2018-й, коли в середньому по області було зібрано 32 ц/га при загальнодержавному майже 23 ц/га. Найбільш низький за останні роки було зібрано в посушливому 2007 році – в середньому 15 ц/га.

Агрометеорологи Черкаського обласного гідрометцентру обрахували основні агрометеорологічні фактори і прогнозують високий середньообласний врожай соняшника – в межах 30 ц/га. При цьому провідні господарства області можуть збирати на круг понад 40 ц/га.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: