У практику роботи впроваджено новий сервіс «електронна черга» для пошукачів роботи, за допомогою якого кожен бажаючий може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України та філії. На цей час можливостями електронної черги скористалося понад 2 200 осіб.
Для того, щоб спростити пошук роботи запроваджено «Електронний кабінет пошукача роботи», користувач якого має змогу створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитися з інформацією про тимчасову зайнятість та можливості професійного навчання. Крім того, зареєстрований власник кабінету може переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування служби зайнятості, дізнатися про заходи, що будуть проводитися, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. На сьогодні цією послугою скористалося більше 2,8 тис. осіб.
Вже більше року працює «Електронний кабінет роботодавця», в якому клієнт має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлених претендентів на роботу, може здійснити підбір працівників шляхом перегляду резюме. Також роботодавець може в он-лайн режимі подавати звіти про потребу в працівниках. На цей час створено більше 4 тис. електронних кабінетів роботодавця.
З 2017 року в діяльності служби зайнятості впроваджені нові підходи, зокрема використання відеорезюме, відеопрезентацій роботодавців та його вакансій. На сьогодні на офіційному Ютуб-каналі Черкаського обласного центру зайнятості сформовано базу даних вакансій та резюме, використовуючи яку, роботодавці можуть підібрати потрібний персонал, а пошукачі роботи – ефективно презентувати себе роботодавцю та знайти постійне місце працевлаштування. За цей час в базі даних розміщено близько 500 відеорезюме пошукачів роботи. Користуючись цим сервісом громадяни шукають роботу за напрямками: іт-технології, діловодство, освіта та медицина, торгівля, сільське господарство, агробізнес, юриспруденція, бухгалтерія, соціальна робота, культура, музика, банківська справа, дизайн, харчові технології, готельно-ресторанний бізнес, сфера обслуговування та за різними робітничими професіями.
Роботодавці регіону надали близько 200 відеосюжетів про 345 актуальних вакансій за різними професіями та спеціальностями. Наприклад, в базі даних є відео таких вакансій як: швачка, складальник взуття, менеджер, модельєр, перукар, психолог, полірувальник, касир, овочівник, кролівник, зоотехнік, мікробіолог, продавець, монтер, бармен, вишивальник, водій, рятувальник тощо.
Використовуючи цей сервіс можна ознайомитися з діяльністю та умовам роботи підприємств регіону. На цей час розміщено близько 50 відеопрезентацій роботодавців, зокрема, це ПРаТ «Миронівська птахофабрика», НСП «Епіцентр К», Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба, ТОВ «Венбест», КП «Черкасиводоканал», обласна бібліотека ім. В. Симоненка, ТОВ «Манеж-Декор», залізнична станція Черкаси ПАТ «Українська залізниця», ПАТ «Укрпошта», ТОВ «Нібулон», ПАТ «Черкаський автобус», магазин «Орбіта» (м. Ватутіне), ТОВ «Дрім текс» (Чигиринський район), ТОВ «Біхайв» (Черкаський район), ПрАТ «Уманський завод «Магометр» (Уманський район), ДП «Перемога Нова», ТОВ «Альфа плюс» (Христинівський район), ТОВ «Віджи Продашн» (ГК Верес) та дошкільні навчальні заклади. Презентують свою роботу також представники малого, середнього бізнесу та іноземні інвестори. Одними із таких є японське підприємство «Фуджікура» та міжнародна компанія APTIV PLC, які для вирішення кадрових питань звертаються до мешканців інших регіонів.
Використовуючи нові технічні розробки служби зайнятості є можливість здійснювати проведення он-лайн співбесід як з роботодавцями так і з пошукачами роботи. Ця послуга швидка, зручна та корисна, як для безробітного так і для роботодавця, оскільки за сприяння фахівців служби зайнятості роботодавець може напряму поспілкуватися з потенційним працівником, який у свою чергу має змогу в ході переговорів з’ясувати всі питання щодо майбутнього працевлаштування. Тобто потенційному претенденту на роботу непотрібно їхати безпосередньо на підприємство, а достатньо пройти співбесіду в режимі онлайн. Це економія і часу і коштів. Таких заходів проведено понад 1,5 тис. за участю близько 1 тис. роботодавців.