Негода нашкодила черкаським персикам

Сільське господарство

Прохолодна дощова погода на території Черкаської області сприяла ураженню персика хворобою. Кучерявість листків персика досить поширена і характеризується утворенням на гілках потовщених, крихких, з нерівною поверхнею, червонувато-рожевих або янтарно-жовтих листків.

Ukrainian English Russian

Вони швидко обпадають, а плоди на деревах перестають розвиватись і засихають. Уражені пагони викривлюються, потовщуються, набувають жовтуватого забарвлення, а при перших приморозках гинуть.

Для боротьби з хворобою фітосанітари Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області рекомендують зрізати уражені пагони з листям та застосовувати такі препарати, рекомендовані «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»:

- д. р. трифлоксістробін+флуопірам – Луна сенсейшен 500 (норма 2,5-3,5 мл на 10 літрів води);

- д. р. ципродиніл – хорус 75 WG (норма 2,5-3 г на 10 л води) та інші.

Фунгіцид хорус також використовують для оздоровлення інших кісточкових культур від хвороб: моніліоз, коккомікоз, клястероспоріоз.

Обробітки пестицидами слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Обов`язково потрібно попереджати про час і місце обробітку голів сільських і селищних рад та пасічників.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: