Один рік життя за 100 грн: краще інвестувати у здоров’я, ніж у ліки

Медицина. Туризм

        Один рік життя за 100 гривень.   Це твердження засноване на даних результату масштабної фінської програми «Північна Карелія».

         В результаті реалізації цієї програми, яка тривала більше 25 років, населення Фінляндії зменшило середнє споживання натрієвої солі з 16г до 9г на добу.

Ukrainian English Russian

          Такий результат вплинув на зменшення передчасної смерті від серцево-судинних захворювань в 7 разів, одночасно зі збільшенням тривалості життя на 13 років, розповів порталу «Діловий регіон» директор ПП «Венд» Олександр Романенко.

         Згідно з рекомендацією ВООЗ, норма споживання натрієвої солі :морської, кам'яної, вивареного і т.п.  - 5г (2г натрію) на добу. Тому у фінів є можливість ще більше скоротити споживання солі до рекомендованої норми.

            Одним з ефективних способів зменшення споживання солі в Фінляндії була заміна натрієвої солі на сіль з добавками калію, у вигляді хлориду калію (30%).

          Така заміна дозволила не тільки зменшити надходження зайвого натрію в організм, але і усунула дефіцит калію в харчуванні.

            В Україні вже можна купити в магазинах сіль з такими пропорціями хлориду натрію і хлориду калію, як 70% до 30%. Така сіль випускається під торговою маркою SOLENA.

              Для однієї людини, при дотриманні норми споживання, витрати на сіль SOLENA  складуть близько 100 гривень на рік.

           Замінивши звичайну натрієву сіль (морська, кам'яна, виварена і т.д.) на сіль SOLENA з калієм і зменшеним вмістом натрію, Ви збільшите ймовірність прожити довше, як це вийшло у фінів.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: