Особливості звільнення від оподаткування ліків та медвиробів, ввезених в Україну для потреб атовців

Бізнес-консультація

Консультує: Яна Колотій, головний державний інспектор відділу адміністрування митних платежів Черкаської митниці ДФС

Ukrainian English Russian

Про це у коментарі порталу «Діловий регіон» розповіла головний державний інспектор відділу адміністрування митних платежів Черкаської митниці ДФС Яна Колотій.Згідно з п. 4 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану звільняються від оподаткування ввізним митом лікарські засоби та медичні вироби відповідно до підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України, що призначені для використання закладами охорони здоров'я та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я.

При цьому до таких товарів із заходів нетарифного регулювання зовнішньої економічної діяльності, встановлених Митним кодексом України та законами України, застосовується спрощений порядок надання разових дозволів на ввезення лікарських засобів та медичних виробів, який затверджується Кабінетом Міністрів України. Перелік та обсяги ввезення зазначених товарів визначаються Кабінетом Міністрів України.

Від обкладення ПДВ звільняються при ввезенні на митну територію України лікарські засоби та медичні вироби згідно з Переліком та в обсягах, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 травня 2015 №544-р «Про обсяги лікарських засобів та медичних виробів, операції з ввезення яких на митну територію України та постачання на митній території України звільняються від обкладення податком на додану вартість на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану».

Інші лікарські засоби та медичні вироби оподатковуються ПДВ за ставкою 7% (за наявності свідоцтва, відповідного маркування) згідно пп. «в» п.193.1 ст.193 ПКУ, постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №410 «Про затвердження переліку медичних виробів,операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: