Члени громадських організацій, які опікуються внутрішньо переселеними особами, повідомили, що наразі європейці досить активно долучаються до фінансування проектів щодо будівництва житла для переселенців. Утім, для цього потрібно самим здійснити перші кроки, а саме: розробити програму щодо будівництва житла для переселенців, виділити земельну ділянку, провести її експертну оцінку та розробити проектно-кошторисну документацію.
Утім, не зважаючи на те, що в Каневі проблема житла для переселенців є, фінансових можливостей реалізувати навіть основні вимоги, щоб брати участь у проекті, наразі немає, інформують у Канівській міській раді.
- Лише виготовлення проектно-кошторисної документації на житловий будинок на 200 квартир вартуватиме нам близько 600 тис.грн. – зауважив міський голова І.Ренькас. – Цьогоріч таких коштів у міському бюджеті, на жаль, немає. Тим паче, що навіть, якщо ми оплатимо ці витрати, гарантій знайти «донора» ніхто не дає.
- Можливо, ваші витрати погодиться взяти на себе область або знайдуть меценати. Треба говорити, - наостанок сказали гості.