У Черкасах городину вирощують методом аеропоніки (відео)

Сільське господарство

Овочі з повітря вирощують у Черкасах. Для рослин взагалі не використовують ґрунт, а корінь звисає через отвори із порожнього горщика. Рослина не гине завдяки мінеральним речовинам і воді. В інституті здоров'я рослин уже зібрали перші врожаї помідорів, перцю та базиліку.

Ukrainian English Russian

Городину вирощують за методом аеропоніки: корінь звисає з горщика, автоматична система поливу обробляє його розчином із мінеральними речовинами. Весь процес комп'ютеризований, інформує 5.ua.

В Інституті здоров'я рослин таким методом вирощують п'ять видів садовини та городини – перець, помідори, огірки, базилік та суницю. Керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй показує експериментальні саджанці: "Інколи називають, що врожай з повітря, – це переваги цього методу, тобто економія площі, економія води. Ви бачите, коренева система не у воді, а тільки в повітрі, залишки поживного розчину стікають в систему, а потім повторно використовуються".

Започаткували експериментальний проект рік тому. Тоді висадили у повітрі перший паросток помідора. Нині збирають черговий врожай – 2 кілограми помідорів, 4 кілограми перцю та 3 кілограми базиліку.

У планах науковців виростити повітряні кавуни та дині. Переконують, вони не схожі на тепличні, а за смаком більше нагадують овочі зі звичайного городу.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: