На тренінгу, що відбувся 20 вересня у рамках проекту «Розвиток соціальної згуртованості в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту», було розглянуто дві теми:
1) застосування конфліктно-чутливого підходу в управлінській діяльності та при прийнятті рішень працівниками ОТГ;
2) вивчення методології оцінки потреб громади у наданні соціальних послуг.
Мета заходу — забезпечити всебічну методичну й менторську підтримку територіальним громадам у ракурсі надання соціальних послуг населенню та дотримання загальноприйнятих стандартів захисту прав і свобод людини, інформують у Черкаському обласному контактному центрі.
За словами директора Черкаського обласного контактного центру, радниці з питань ВПО в Черкаській області Лариси Ходаковської, проект заснований на напрацюваннях і оцінках усіх тих потреб і проблем, які люди висловлюють у своїх зверненнях. - Глобально це питання соціального захисту усіх верств населення: ВПО, учасників збройного конфлікту, малозабезпечених, сиріт, осіб з інвалідністю та інших. Причому люди здебільшого знають свої права, а ось можливості їх реалізувати фактично не мають. Отже, повинна діяти оптимальна модель надання і соціальних, і юридичних, і психологічних послуг. І головний акцент тут на адвокації прав людини та створенні сприятливого комунікативного середовища, - пояснила вона.
- Дуже приємно, що команда програми «Радник» розробила й реалізовує подібні тренінги саме для фахівців у сфері надання соціальних послуг. Адже в умовах децентралізації це вкрай важливо і необхідно. Як бачимо на практиці, для більшості новостворених територіальних громад бракує саме раціональної методології, на яку можна було б орієнтуватися у своїй повсякденній і такій відповідальній роботі, - зазначила Лариса Ходаковська.