Прокуратура вимагає повернути державі землі культурної спадщини на Тальнівщині

Новини

Предметом позовних вимог є земельні ділянки історико-культурного призначення Глибочківської сільської ради Тальнівського району загальною площею 113 га, вартість яких на цей час сягає 200 млн грн.

Ukrainian English Russian

Прокурори з’ясували, що в 2014 році, незаконно змінивши цільове призначення вказаних земель, без погодження з Кабміном України та в порушення вимог Земельного кодексу , ГУ Держгеокадастру області надало їх в оренду як сільськогосподарські (ріллю) громадянину для ведення фермерського господарства.

Прокуратура звернулася до Господарського суду області із вимогою скасувати накази та визнати недійсними укладені на їх підставі договори оренди землі, на якій розташований об’єкт культурної спадщини.

За даними державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» поселення трипільської культури «Глибочок» є одним із найраніше відкритих трипільських поселень в Україні.

На цей час відкрито провадження. Участь у справі забезпечуватиме прокуратура Черкаської області, якою буде прикладено максимум зусиль задля забезпечення відновлення порушених державних інтересів.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: