Це вже третя подібна зустріч у цьому році. Утім, як наголошують у міській раді, із тим, хто впроваджуватиме систему в життя, визначатимуться шляхом тендерних торгів.
Як розповів представник компанії Пітер Грауф, їхня система може фіксувати масові заворушення або ж загрозливі ситуації, відслідковувати кількість учасників у момент проведення вуличних свят та акцій, розпізнавати обличчя (більше з тим – виявляти серед натовпу зловмисників, які перебувають у розшуку) та номерні знаки автомобілів, визначати види транспорту, виявляти залишений без нагляду багаж, розпізнавати задимлення чи пожежі тощо. Досі ця кампанія подібні проекти реалізовувала в містах Європи.
– Найголовніше в такій системі – Центр управління, з нього все починається, якщо ми хочемо зробити «розумне місто» або захистити будь-яку його територію, – говорить Пітер Грауф. – Саме сюди відправлятиметься інформація з усіх відеокамер, встановлених у місті. Усі ці дані будуть захищеними, аби під час якоїсь кібератаки ніхто не зміг маніпулювати ними.
Як повідомив під час зустрічі заступник міського голови Юрій Ботнар, насамперед у Черкасах візьмуться за облаштування моніторингового центру й облаштують камерами спостереження в’їзди та виїзди з міста, найбільш жваві перехрестя. У наступних роках, додає, систему продовжать розширювати.
– Ми відкриті до співпраці з усіма, хто пропонує ті чи інші рішення для Черкас, – прокоментував Юрій Ботнар. – Звісно, із компанією, яка розпочне втілення системи «Безпечне місто» шляхом відкритого та прозорого конкурсу. Сподіваюся, виграє той, хто за найменшу ціну встановить систему відеоспостереження якомога кращої якості.