У Черкасах презентували проект візуалізації бюджету міста

Фінанси

У Черкаській міській раді представникам влади та активістам презентували онлайн-інструмент MapaMoney. Його розробила місцева ІТ-компанія eKreative.

Ukrainian English Russian

Завдяки цьому сервісу усі охочі можуть із легкістю дізнатись, скільки за останні три роки було витрачено коштів на їхній мікрорайон, певну вулицю, навчальний чи медичний заклади. Візуалізували бюджет у вигляді карт.

За словами СЕО компанії eKreative Віктора Євпака, ідея створити зручну для розуміння пересічних містян “бюджетну карту” виникла, коли сам вирішив дослідити, на що йдуть кошти бюджету, пише zmi.ck.ua.

Коли зацікавився цим питанням, побачив, що інформація відображена лише в Excel-файлі. І щоб дізнатись, скільки грошей пішло на якусь школу чи садочок за останні кілька років, потрібно перебрати кілька таких документів, – говорить ІТ-шник. – Ми поставили собі за мету спростити цей процес. Щоб для пошуку інформації потрібно було зробити всього кілька кліків мишкою. Адже кошти бюджету – це гроші всіх платників податків Черкас, вони мають право знати і розуміти, на що їх виділяють.

Окрім можливості дізнатися інформацію про фінансування конкретного об’єкта або депутатського округа, містяни також можуть залишати на сайті коментарі щодо якості виконаних робіт.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: