Учасників АТО адаптують до мирного життя професійною реалізацією

Новини

Головна мета служби зайнятості – щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами. Питання сприяння зайнятості учасників АТО перебувають у колі першочергової уваги фахівців Уманського міського центру зайнятості

Ukrainian English Russian

 Найкращим та найефективнішим  способом адаптації для захисників є робота. Фахівці центру зайнятості забезпечують індивідуальний підхід до вирішення питань працевлаштування та соціального захисту військовослужбовців, які демобілізовані із зони АТО. З цією метою співпрацюють з роботодавцями щодо виявлення їх кадрових потреб для працевлаштування таких осіб за професіями, які вони мали до мобілізації. У разі необхідності вирішується питання організації проходження підготовки (перепідготовки), професійного навчання учасників АТО, яке здійснюється в навчальних закладах міста, області та центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, розповіли порталу «Діловий регіон» в Уманському МЦЗ.

Для підвищення поінформованості про послуги державної служби зайнятості у приміщеннях Уманського об’єднаного військкомату розміщені інформаційні матеріали та нормативно-правові акти у сфері зайнятості та соціального захисту на випадок безробіття.

Центр зайнятості тісно співпрацює із роботодавцями та соціальними партнерами, використовує можливості ЗМІ, веб-ресурси для надання вичерпних консультацій учасникам АТО стосовно законодавства про зайнятість.

В місті Умань проживає 570 учасників АТО, 529 учасників АТО отримали статус учасника бойових дій, 18  інвалідів війни, 13 сімей загиблих.

З метою соціального захисту учасників АТО, членів їх сімей в місті утворено: Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, координаційний центр з надання допомоги особам, які потребують додаткового захисту.

 Протягом 2017 року в Уманському міському центрі зайнятості перебували на обліку як безробітні 93 особи з числа учасників АТО; з них 83 мали право на отримання допомоги по безробіттю; 9 проходили професійне навчання за направленням центру зайнятості, 1 – брала участь в роботах тимчасового характеру, 2 – в громадських роботах. Працевлаштовані з початку року 18 осіб з числа учасників АТО, в тому числі 7 після закінчення професійного навчання, 1 особа - за рахунок виплати компенсації єдиного соціального внеску роботодавцю.

Отримують послуги служби зайнятості, станом на 01.12.2017, 30 осіб зазначеної категорії, 27 з них отримують допомогу по безробіттю; 2 особи проходять професійне навчання за направленням центру зайнятості.

Одним із показових прикладів є життєва історія Євгена Густіновича, який після повернення із зони АТО звернувся за допомогою у пошуку роботи до Уманського міського центру зайнятості. Тут він навчився реалізувати власні бізнес-ідеї в житті та отримав старт стати успішним підприємцем. Вже більше року після отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для відкриття власної справи Євген займається підприємницькою діяльністю за напрямком «Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів».  Колишній безробітний, а тепер успішний бізнесмен впевнений, що займатися власною справою не просто, але це реальний шанс реалізувати свої можливості, а дієві поради фахівців служби зайнятості допоможуть  досягти добробуту у своєму житті.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: