За словами заступника губернатора, багато скарг на роботу системи Держгеокадастру регіону пов’язані з виділенням землі атовцям.
- У нас рік-півтора існує така ситуація: на землі, які знаходять самі АТОвці і на вилучення яких дають згоду фермери, не оформлюються накази, але тут же з’являється 320 наказів за одну ніч на інші імена. За цими фактами вже відкриті відповідні провадження. І ця система так собі і працює. За рік у нас змінилося шість виконуючих обов’язки Держгеокадастру, — наголосив Віталій Володимирович.
Тому вирішення даної проблеми в облдержадміністрації бачать у повернені до системи, яка існувала у 2013 році, коли право розпоряджатися сільськогосподарськими землями мали місцеві органи влади, пише vycherpno.ck.ua.
Згадав Віталій Коваль і за постанову Кабміну № 413, яка, за його словами, нібито носить на меті завдання першочергової передачі землі учасникам АТО, але в той же час це мають бути 25% від тієї землі, яка продана з аукціону. На практиці ж для фермера це означає, що якщо він хоче поділитися орендованою ним землею з АТОвцями, то для того, щоб він віддав 25%, він повинен на торги незрозуміло кому виставити 1000 гектарів, а фактично відмовитися від них, бо немає гарантії, що він їх виграє. І з цієї тисячі 250 га йому потенційно можуть повернутися назад. Таким чином, вважає, чиновник, реальний механізм отримання землі був просто заблокований цією постановою.