В українських банках розповіли, як вирізняють добросовісних фермерів

Новини

Вітчизняні банки приймають рішення щодо надання кредитів позичальникам відповідно до своїх статутів та внутрішніх положень, які регулюють кредитну діяльність.

Ukrainian English Russian

Основні критерії оцінки УНН назвали у пресслужбі "ПУМБ" та "Ощадбанк", передає agroreview.com.

Так, для "ПУМБ" важливо, аби позичальник відповідав таким критеріям оцінки, як термін існування і роботи бізнесу клієнта (не менше 2-х років), позитивна репутація на ринку, стабільний розвиток бізнесу і відсутність негативних тенденцій і негативної кредитної історії.

"Якщо говорити про фермерів, то для "ПУМБ" важливо, щоб у потенційного позичальника був досвід ведення аграрного виробництва, була відсутня негативна кредитна історія, а фінансові показники були достатніми для обслуговування кредитних зобов'язань. У своїй діяльності "ПУМБ" орієнтується на аграрних виробників, які вирощують біржові культури на площі від 500 га, так як підприємства цього масштабу вже у більш належному вигляді ведуть свою фінансову і виробничу звітність, яку банк використовує для аналізу при прийнятті рішення", - розповіли у пресслужбі банку.

У свою чергу, для "Ощадбанк" важливі фінансові показники позичальника, що підтверджують достатню платоспроможність.

"Основними показниками при здійсненні аналізу є: прибуткова діяльність, достатність власного капіталу, загальна ліквідність, рівень загального боргового навантаження (з урахуванням запиту у співвідношенні до показника EBITDA), достатність грошового потоку та можливість обслуговування боргу EBITDA", - розповіли у "Ощадбанку".

Приймаючи рішення видавати кредит фермеру чи ні, "Ощадбанк" бере до уваги термін ведення бізнесу (не менше 2 маркетингових років), достатній обсяг землі в обробітку та належне оформлення права користування нею на строк, що перевищує строк кредитування, наявність власних/орендованих виробничих активів для ведення діяльності.

"Додатковими факторами при прийнятті рішення є позитивна кредитна історія та ділова репутація, відсутність судових спорів та податкового боргу, наявність поруки власника бізнесу", - розповіли у пресслужбі банку.

Підприємства, які фігурують у судових спорах, у тому числі – за фактом фінансових махінацій, обмежені у доступі до фінансування з боку "Ощадбанку". Позитивна ділова репутація позичальника та його добросовісність є одним з ключових аспектів для банку, і входить до його обов’язкових параметрів.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: