Вже за кілька днів за не розмитнені авто власників штрафуватимуть

Новини

Із листопада 2018 у Черкасах, відколи набули чинності зміни у митному законодавстві, вдалося розмитнили 2700 одиниць транспорту. Про це повідомив заступник начальника відділу Черкаської митниці Василь Качан. Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з водієм, який на сьогодні не розмитнив свою машину.

Ukrainian English Russian

Сергій Шмиголь торік у Польщі придбав собі авто. Каже, у виборі керувався вигодою.

«Коштує вона в Польщі дві тисячі доларів. На сьогодні, такий опель коштує в Україні 6 тисяч доларів. Ця машина в основному виконує функції по роботі. І також це сімейний автомобіль. По роботі, на відпочинок, по справах».

До 22 лютого 2019 року в Україні діяла 50% знижка акцизного податку при оформленні авто із єврономерами. Зі слів Сергія, тоді сума розмитнення була завеликою для нього.

«Коштувало десь дві з половиною тисячі доларів. Але я вважаю, що навіть при пільговому розмитненні, середньостатистичній людині – це дорого, як мінімум. У нас середня зарплата в Черкасах для чоловіків – 300 доларів. І потрібно прокормити сім’ю, і квартплата, ну всі розуміють».

Із кінця лютого пільги більше, за словами заступника начальника відділу Черкаської митниці державної фіскальної служби, Василя Качана, не діють. Та окрім акцизу, у вартість розмитнення входить податок на додану вартість – це 20% від ціни авто, ввізне мито – 10% та від 3 до 5 % від вартості машини – збір до пенсійного фонду.

Тих, хто не встигне розмитнити авто до 22 серпня – штрафуватимуть. Сума – від 17 до 170 тисяч, розповідає Василь Качан. Додає: водіїв, які їздитимуть на машині із єврономерами, до відповідальності будуть притягувати працівники поліції.

«Ще будуть відбуватися спільні наради з управлінням патрульної поліції Черкаської області щодо відпрацювання даних автомобілів. За дане діяння передбачено лише один вид відповідальності – тобто адміністративна відповідальність. Там передбачені штрафні санкції або конфіскація транспортного засобу. Конфіскація такого транспорту можлива лише за рішенням суду».

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: