Таке визначено Законом України №2628-VIII, який вніс зокрема зміни до закону, що визначає зокрема порядок ліцензування виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі окремими підакцизними товарами (Закон України №481 із змінами і доповненнями).
Тепер платник, який зберігає та/або продає пальне зобов’язаний для роботи з 1 липня до цієї дати зареєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, зареєструвати акцизні склади, зареєструвати витратоміри-лічильники/рівнеміри-лічильники і отримати ліцензії.
Річна плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780 гривень на кожне місце зберігання пального, на право роздрібної торгівлі пальним – 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. Ліцензія видається терміном на п’ять років.
У Черкаській області для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та/або на право зберігання пального можна звернутися з документами або безпосередньо до профільного підрозділу головного управління ДФС у Черкаській області (м.Черкаси, вул.Хрещатик, 235, каб.345, номери телефонів 33-91-84, 33-91-85 (0472), або через центри обслуговування платників. Електронні копії документів платникам Черкаської області можна подати або на портативному флеш-носії до ДФС за місцем здійснення діяльності або надіслати на електронну скриньку головного управління ДФС у Черкаській області [email protected] з позначкою «ліцензія»