За місяць на Уманщині планують зробити повну інвентаризацію земель

Новини

Голова Уманської районної державної адміністрації Світлана Волошенюк провела координаційну нараду, на якій разом з керівниками району та об’єднаних громад розглянули актуальні питання Уманщини. Йшлося зокрема й про виконання дохідної частини бюджету за січень 2020 року.

Ukrainian English Russian

Начальник фінансового управління РДА Микола Коваленко доповів про виконання планових показників  селищною та сільськими радами. Наразі до сільських бюджетів мобілізовано понад 4489 тис. грн власних доходів загального фонду, що становить майже 268  відсотків до затвердженого плану. Окрім того, понад затверджений план до сільських бюджетів надійшло понад 2812 тис. грн. До районного бюджету на кінець січня надійшло до загального фонду (без трансфертів) 2957,7 тис. грн.

Зважаючи на те, що бюджет району формується за рахунок земельних ресурсів, начальник відділу розвитку сільських територій та захисту довкілля райдержадміністрації Валентина Мовчанюк проаналізувала ефективність їх використання.

В результаті обговорення виявлено багато недоліків, над якими, як зазначила голова райдержадміністрації Світлана Волошенюк, потрібно працювати і таким чином отримати додаткові надходження до бюджетів сільських рад та районного бюджету.

«Ми сьогодні економимо і шукаємо кожну копійку, щоб мати змогу фінансувати найголовніші видатки. Забезпечити інсуліном хворих в ЦРЛ, пільговими ліками людей з іншими хронічними захворюваннями – це те від чого ми не можемо відмовитися. Тож, у кожній сільській раді необхідно провести інвентаризацію земель і спільно виправляти ситуацію, адже ми втрачаємо мільйони гривень», – наголосила Світлана Анатоліївна.

Діалог із сільськими головами був активним, говорили про проблеми, висловлювали пропозиції. За результатами обговорення учасники заходу спільно напрацювали ряд рішень. Зокрема вирішили:

– активізувати роботу з виявлення додаткових джерел надходжень до бюджету, у першу чергу, через викриття схем ухилення від сплати податків, детінізацію доходів працівників, які надають послуги населенню по обробці землі;

– провести інвентаризацію використання земель несільськогосподарського призначення та визначення ділянок для продажу;

– активізувати роботу із виявлення об’єктів безхазяйного майна;

– провести інвентаризацію об’єктів комунальної власності та пошук реальних покупців;

– активізувати роботу щодо надходження коштів від пайової участі в розвитку інфраструктури населених пунктів.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: