Затверджено форму декларації про створення сімейного фермерського господарства

Сільське господарство

Сімейне фермерське господарство організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами сім'ї на підставі такого договору (декларації).

Ukrainian English Russian

Наказом Мінагрополітики від 5 квітня 2019 року № 177 затверджено типову форму договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства, яку можна знайти в модулі "Типові договори та шаблони" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН",

У декларації обов'язково вказується предмет договору, порядок прийняття рішень та координація спільної діяльності членів господарства, правовий режим спільного майна членів господарства, порядок покриття витрат та розподіл результатів (прибутку або збитків) діяльності господарства між його членами, порядок вступу до господарства та виходу з нього, вид трудових відносин у господарстві.

Договір (декларацію) може містити й інші положення: строк, на який укладено, порядок припинення тощо.

Нагадаємо, відповідно до Закону "Про фермерське господарство" сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім'ї на підставі договору (декларації).

Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається фізичною особою спільно з членами її сім'ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.

Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім'ї, визначений договором (декларацією), який реєструється як фізична особа - підприємець.

Після укладання (складання) договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства голова має зареєструватися як ФОП або зареєструвати зміни до відомостей про ФОП.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: