Зміни у метрології: кілограм більше не визначатимуть через фізичний об'єкт

Новини

З 1889 року один з головних стовпів науки – кілограм – визначався шматком металу, який зберігається під трьома замками у сховищі лабораторії на околицях Парижа. Це єдиний справжній кілограм у світі. Але тепер усе зміниться.

 

Ukrainian English Russian

Про це «Прочерку» розповів директор державного підприємства "Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" Михайло Чорнопищук.

Точність шматка металу задовольняла не всіх, зокрема, це стосується фармацевтів, яким необхідно працювати з крихітною вагою. Тож торік у листопаді вся наукова метрологічна спільнота зібралася у Парижі і проголосувала за перевизначення одиниць Міжнародної системи вимірювань, зокрема, кілограма. Відтепер кілограм буде виводитися з фундаментальної константи, числа. Перевизначення набуло чинності 20 травня.

Як відомо, у 1875 році представниками сімнадцяти країн була підписана Метрична Конвенція, яка визначає основу для глобального співробітництва в метрології і в її промисловому, комерційному та соціальному застосуванні. Початкова мета Метричної Конвенції — забезпечення єдності вимірювань в усьому світі — як і раніше, важлива сьогодні. Вимірювання лежить в основі науки, торгівлі, промисловості, а ключем до вимірювання є секунда, метр та кілограм.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: