За кордоном волонтерство вважається звичним явищем, справою честі та репутації, хорошим тоном і елементом повсякденного життя. Наприклад, у Західній Європі, де розвинутий волонтерський рух, благодійність і волонтерство вважаються не тільки ознакою хороших манер, але і свого роду неписаним громадянським обов'язком.
В Україні така безкорислива допомога іншим тільки кілька років тому почала "звучати" в різних сферах життя і набирати популярності. Пробація – не виняток. На законодавчому рівні передбачено залучення небайдужих людей на добровільній основі до діяльності уповноважених органів з питань пробації для проведення нагляду та соціально-виховної роботи із клієнтами пробації.
При цьому важливо усвідомити, що на волі відбувають покарання особи, засуджені за незначні злочини, ті, хто не становить загрози життю і здоров’ю інших людей. Вони просто зробили помилку в житті, потрапили не в ту компанію, піддалися спокусі легких грошей або "зламалися" під натиском життєвих обставин, не отримавши своєчасно підтримки з боку інших людей.
Попри перестороги суспільства до засуджених, що були сформовані роками, на практиці з’ясувалося, що на Черкащині є люди, що готові допомагати іншим і яких не лякає статус тих, хто переступив межу закону.
Наразі органи пробації у м. Черкасах та Черкаській області співпрацюють із 13-ма волонтерами пробації, тільки протягом серпня додатково залучені 7 волонтерів пробації, з якими заключено договори про співробітництво.
Волонтерами стають як представники громадських організацій Черкащини, так і люди, чиї рідні мали чи мають проблеми із законом, або самі пройшли такі випробування, волонтерами стають навіть колишні співробітники Державної кримінально-виконавчої служби України.
Чи достатньо волонтерів для пробації Черкащини? Ні! Тільки протягом 8 місяців поточного року на обліку органів пробації у м. Черкасах та Черкаській області перебувало близько 3 тисяч осіб. І кожний з них потребує такої необхідної допомоги та підтримки.
- Навіть сотня волонтерів навряд чи зможе охопити всіх таких людей увагою. Однак навіть одне врятоване життя – це вже перемога. Це історія успіху та досягнень. Це ще один правослухняний громадянин нашої держави. Це ще одна щаслива родина. Це ще один житель села чи міста, який є цінним і корисним своїй громаді. Ми відкриті до співпраці! Філія Центру пробації в Черкаській області запрошує усіх небайдужих громадян до співробітництва у якості волонтерів пробації, - йдеться у повідомленні.
Для одержання додаткової інформації звертайтеся за електронною адресою: [email protected] або за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 337.