Так, за словами Павла Карася, незважаючи на те, що вартість 1 Гкал зросла із 1321, 80 грн до 1382, 83 грн, люди платитимуть у середньому на 12% менше.
– Парадокс ситуації в тому, що люди платитимуть менше. Тариф зріс на 3%, але в платіжках люди отримають орієнтовно на 12% менше у зв’язку з двоставковістю тарифу, – зазначив Карась.
Двоставковість тарифу директор комунального підприємства пояснив існуванням двох його частин: умовно-постійної, до якої належать витрати, що не залежать від кількості виробленого на котельнях тепла, та умовно-змінної.
– Зарплатня працівників, технічне обслуговування обладнання, ремонти є умовно-постійними витратами. Наприклад, у зв’язку з теплою зимою в цьому році ми виробляємо менше тепла, ніж виробляли у минулому, але витрати однакові. Тому ці витрати мешканці сплачуватимуть протягом року залежно від енергоефективності свого будинку. Усе відповідно до норм теплового навантаження на житловий будинок, – пояснив Карась.
Також він додав, що чим економічнішим за минулий період був будинок, тим меншу платіжку отримають його мешканці.
– Якщо будинок споживав минулі роки меншу кількість тепла, то в нього норма теплового навантаження менша, а тому він платитиме меншу частину умовно-постійної частини тарифу, – зазначив Карась. – Натомість у будинках, що менш енергозаощадливі, вартість може підвищитися. Цей тариф більш справедливий для тих, хто робив у своєму будинку термомодернізацію, адже чим більш він утеплений, тим меншою буде платня за умовно-постійну частину.
Натомість днями прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Черкаси не увійшли до списку міст, в яких проводитимуть перерахунок платіжок.
Попри обіцянки “знижених” платіжок у січні черкащани не отримали. За даними, що є в департаменті житлово-комунального комплексу, ані ТЕЦ, ані “Черкаситеплокомуненерго” не подали документів на зниження тарифу за тепло.