Топ-3 правових подій тижня для бізнесу

Новини

Трійка найбільш важливих для підприємців подій і нормативно-правових актів минулого тижня, враховуючи вступ документів в силу, результати роботи держорганів

Ukrainian English Russian

1. Правоохоронці персонально відповідатимуть за незаконний тиск на бізнес

Президент підписав Закон «МаскиШоуСтоп-2» (проект № 8490), який вступить в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування. Закон є логічним продовженням Закону № 2213 «МаскиШоуСтоп-1»: зокрема, покликаний усунути практику відкриття кримінального провадження непрямими методами.

Держава в разі відшкодування шкоди, завданої слідчим, прокурором, за рахунок держбюджету зможе застосувати право зворотної вимоги до винних осіб при встановленні в їхніх діях не тільки складу кримінального правопорушення, а й за наявності ознак дисциплінарного проступку за результатами службового розслідування.

 Прописаний такий порядок притягнення до кримінальної відповідальності: скарга на дії/бездіяльність слідчого або прокурора - рішення суду про задоволення скарги (в ньому вказується обов'язковість службового розслідування) - службове розслідування - матеріальне або дисциплінарне стягнення. За рішенням суду правоохоронець може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

2. Кабмін продовжує впроваджувати ризик-орієнтований підхід до перевірок бізнесу

Уряд затвердив нові критерії визначення ступеня ризику для освітньої діяльності, електронних довірчих послуг, криптографічного захисту та технічного запису інформації, ядерної та радіаційної небезпеки, містобудівної діяльності, будівництва об'єктів середнього і високого класу наслідків, промислового вилову водних біоресурсів, оцінки відповідності вимогам технічних регламентів, використання об'єктів інтелектуальної власності, вивчення і використання надр.

Відповідні постанови ухвалені на засіданні Кабміну 31 жовтня. Зокрема, розширено переліки критеріїв ризику для ліцензованої освітньої діяльності, містобудівної діяльності і в сфері вивчення і використання надр. У той же час знижується вага окремих критеріїв для промислового вилову водних біоресурсів, будівництва об'єктів середнього і високого класу наслідків та інших сфер бізнесу.

Для підприємств з низьким ступенем ризику перевірки будуть проводитися раз на п'ять років, а з високим - не частіше одного разу на два роки. Ступінь ризику буде визначатися за сумою балів, нарахованих за всіма критеріями.

3. За затримку зарплат з роботодавців можуть почати стягувати пеню

Мінсоцполітики розробило проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати в разі неплатоспроможності роботодавця». Зазначеним законопроектом передбачено посилити захист прав працівників у разі порушення термінів виплати зарплати. Пропонується: зобов'язати роботодавця виплатити працівникові пеню в розмірі облікової ставки Нацбанку за кожний день затримки понад 15 днів; дати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати зарплати, належної працівникові, на термін більше 15 днів; виплатити працівникові компенсацію в розмірі трьох середньомісячних зарплат (за останні 12 місяців) в разі порушення справи про банкрутство роботодавця або припинення трудового договору в разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи. На даний момент проект закону спрямований на узгодження зацікавленим органам виконавчої влади та сторонам соціального діалогу.

За матеріалами ЮРЛІГА 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: