Проект охоплює близько 30-ти тисяч населених пунктів, де проживають майже 28 мільйонів громадян. Його метою є тісна співпраця офіцерів з об’єднаними територіальними громадами та орієнтація на їх потреби.
– Для того, щоб створити безпечне середовище в селах і містах, необхідно, щоб усі охочі правоохоронці області долучилися до участі у проекті. На сьогоднішній день 27 об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини вже підписали меморандум про співпрацю. У кінці навчання кожен офіцер громади отримає новий автомобіль, зброю і, відповідно, робоче місце. Раз на тиждень він звітуватиме перед керівництвом, — наголосив заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич.
За словами Олександра Фацевича, наразі вже розпочався прийом анкет кандидатів на посади. Саме ж навчання стартує у кінці вересня:
– У середньому на посаду офіцера громади претендує 37 кандидатів. Упродовж 2,5 місяців він буде проходити навчання в одному із вищих навчальних закладів, який входить до складу системи внутрішніх справ.
Зазначимо, що головна відмінність між офіцером громади та цивільним поліцейським полягає у тому, що він навчається 2,5 місяці і стажується півроку у патрульній поліції. Відбір кандидатів на посади офіцерів громади здійснюється як серед чинних поліцейських, так і серед громадськості. Кандидатові потрібно подати анкету, пройти тестування, поліграф і співбесіду із залученням представників громади.