Про це йдеться в проекті № 2708 від 28.12.2019 “Закону про працю”.
Так, нова влада може кардинально змінити трудове законодавство. В парламенті зареєстровано урядовий проєкт “Закону про працю” №2708, розгляд якого заплановано в лютому 2020 року. В разі затвердження цього законопроєкту, в Україні істотно зміняться умови прийому на роботу і звільнення співробітників.
Експерти вважають, що з набуттям чинності нового закону роботодавець зможе нав’язати угоду, яка погіршує статус працівника. Однак зміни відбудуться і в методиці встановлення і зміни зарплати, пише finance.ua.
Зокрема, експерт в сфері трудового права кандидат юридичних наук, доцент Світлана Кожушко розповіла, що в урядовому законопроєкті відсутнє поняття видів зарплати: фіксованої, погодинної, відрядної і так далі. Відповідно до норм законопроєкту №2708, роботодавцю пропонується “самостійно визначати норми праці і формувати системи оплати праці з дотриманням принципу диференціації оплати праці залежно від складності, професійного і кваліфікаційного рівня, умов, обсягу виконуваної роботи, ступеня відповідальності, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності роботодавця”.
За словами експерта, з нового закону складно зрозуміти, яким документом буде регулюватися заробітна плата працівника. Згідно зі ст. 70 “Інформування працівників про розміри оплати праці” регламентується, що при кожній виплаті зарплати роботодавець повинен повідомляти працівникові такі дані за період, за який здійснюється оплата праці:
загальна сума нарахованої заробітної плати з розшифровкою за видами нарахувань;
розміри відрахувань з зарплати;
сума заробітної плати, що належить до виплати;
розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
При цьому збільшення заробітної плати буде здійснюватись як гарантії по оплаті праці в нічний час, у вихідні, святкові та неробочі дні, за понаднормові роботи.