Житель Золотоніщини облаштував удома сонячну електростанцію

Енергоефективність

І збіжжя вирощує, й електроенергію виробляє. Житель Дмитрівки Святослав Дігтяренко — один із 204 виробників електроструму з енергії сонця на Черкащині.

Ukrainian English Russian

Приватний підприємець та енергетик за фахом Святослав Дігтяренко три роки тому зважився на рішучий крок. Закупив зарубіжного виробництва сонячні панелі найбільш досконалої й ефективної моделі. Придбав так звані монокристали, бо вони хоч і дорожчі від полікристалів, але значно надійніші. Одна панель обійшлася йому в 5 тисяч гривень. Змонтувати панелі в збірки для майстровитого чоловіка не становило труднощів і невдовзі 40 їх штук акуратно розмістились на даху гаража.

— 22 червня 2016 року мої панелі запрацювали й дали перший струм в електромережу, — розповідає Святослав Миколайович. — Довго по інстанціях не ходив, у обленерго знайшов повне сприяння й розуміння. Щоб стандартизувати струм, придбав і встановив японський інвертор. Влітку виробляється десь 1 тисяча кіловат за місяць, взимку — трохи менше, а на загал за рік у середньому сонце дає на моїй установці приблизно 10 тисяч кіловат. Закуповують ці кіловати в мене по так званому».

Коли Святослав Миколайович монтував свою «сонячну електростанцію», на Золотоніщині таких було зовсім небагато, не густо було їх і по області. Але останнім часом інтерес у людей до альтернативних джерел енергії значно поширшав і число таких сонячних енергоагрегатів почало зростати, пише kray.ck.ua.

За інформацією енергетиків, на кінець лютого 2019 року на території нашої області було 193 споживачі, які у власних домогосподарствах мали установки для генерації електроенергії з енергії сонця. А вже за березень їх кількість зросла на 11 і на сьогодні становить 204 особи.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: