Опалювальні прилади при цьому бажано відключити. Таким чином повітря в кімнаті зміниться, а стіни не встигнуть охолонути.
Економте при пранні, встановлюючи на пральній машині нижчу температуру.
Це може скоротити споживання електроенергії на 80%. Періть при повному завантаженні.
Встановлюйте холодильник у прохолодному місці, подалі від батарей опалення та електроплити. Стежте за тим, щоб ущільнювачі на дверях холодильника не були пошкоджені, а задня стінка була чистою. Не ставте холодильник впритул до стіни, залишайте зазор для вентиляції. Регулярно проводьте розморозку. Холодильники та морозильні камери споживають більше електроенергії, якщо вони заповнені льодом. При купівлі нового холодильника вибирайте енергоефективні моделі (класів А+ і А++)
Коли ви готуєте їжу, закривайте каструлю з водою кришкою. Це запобігатиме швидкому випаровуванню води, що зазвичай збільшує час приготування на 20-30%. Коли вода закипить, збавте температуру.
Якщо для освітлення, скажімо, робочого місця ви використовуєте достатньо потужний торшер, світильник чи настільну лампу, загальне освітлення можна відключити. На інтенсивність освітлення в частині кімнати, яка вас цікавить, воно в цих випадках ніяк не впливає, отже, необхідність у ньому відсутня.
Щільні штори, що закривають батареї, перешкоджають розповсюдженню теплого повітря. Для підвищення ефективності роботи батарей можна встановити за ними тепловіддзеркалювальні екрани.
Традиційні технології опалення поступово поступаються місцем більш ефективним і енергозберігаючим сучасним технологіям. Використання інфрачервоних обігрівачів, теплих підлог, теплонакопичувачів і т.д. має цілий ряд переваг. Наприклад, теплонакопичувачі дуже вигідно використовують особливості «нічного» тарифу на електроенергію. Саме під час дії цього тарифу в приладі відбувається накопичення тепла. З настанням дня теплонакопичувач починає віддавати тепло відповідно до тієї температури, яка йому задана.
Через вікна в холодну пору року вивітрюється 40% тепла. Замість того, щоб змушувати електроприлади інтенсивно працювати на обігрів, витрачаючи велику кількість електроенергії, рекомендується утеплити вікна спеціальними енергозберігаючими матеріалами або замінити їх на сучасні склопакети. Те саме стосується і питання утеплення дверей, стін, підлоги і стелі.
Клас енергоефективності приладу повинен бути вказаний на спеціальній етикетці. Розібратися в умовних позначеннях досить просто. Найвища енергоефективність у приладів класу А++, А+, А, далі по порядку зменшення ідуть класи B, C, D, E, F, G.
Якщо ви помітили, що освітлення в кімнаті стало більш тьмяним, не поспішайте замінювати лампочки на більш потужні. Згадайте, коли ви востаннє мили плафони. Пил і бруд, що осідають на них, здатні до 10-30% знизити ефективність самого освітлювального приладу. Особливу увагу необхідно приділяти лампам і світильникам, які розташовані на кухнях, де стоять газові плити.
У своїх квартирах ми, як правило, використовуємо загальне і місцеве освітлення. Загальне освітлення зазвичай забезпечує розташована по центру кімнати потужна люстра. Вважається, що цієї потужності достатньо, щоб освітити кожен куточок кімнати. Однак на практиці цього часто не вдається домогтися: центр кімнати освітлений досить яскраво, а по кутках темно. У таких випадках виручає місцеве освітлення. Світильники, настільні лампи, бра, торшери досить мобільні, їх можна повісити або встановити в будь-яких місцях, де не вистачає світла. Якщо говорити про оптимальні вимоги до освітлювальних приладів в квартирі, то для люстри достатньо, якщо на 1 кв. м площі припадає 15-25 Вт потужності ламп розжарювання. Якщо використовуються енергозберігаючі лампи, то їхня потужність може бути в 5 разів менше. Для місцевого освітлення підійдуть лампи, потужність яких в 1,5-2 рази менше. Використання загального та місцевого освітлення і буде називатися комбінованим. При такому підході кімната освітлюється рівномірно, і занадто потужна люстра не потрібна. Якщо ми не переміщаємося по кімнаті, займаючись справами в одному конкретному місці, можна вимкнути основне освітлення і використовувати освітлювальний прилад тільки там, де нам потрібне світло. Використовуючи переваги комбінованого освітлення, ми суттєво економимо електроенергію. Для прикладу: в кімнаті площею 18-20 кв. м економиться до 200 кВт / год на рік.
Такі приміщення як коридор, туалет, комора зазвичай не вимагають яскравого освітлення. Людина проводить тут мало часу і не виконує ніякої роботи, що вимагає напруги очей. Для таких приміщень буде достатнім використання ламп розжарювання потужністю 20-30 Вт на 1 м2. Потужність енергозберігаючих ламп для цього випадку буде в 5 разів меншою.