Бджолярам спростять процедуру реєстрації пасіки

Сільське господарство

Мінагрополітики спільно з Держслужбою України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів працює над спрощенням процедури реєстрації пасік.

Ukrainian English Russian

Про це пише Економічна правда.

За приблизними підрахунками Мінагрополітики, в Україні налічується близько 400 тис. пасічників, які утримують 4 млн вуликів. Близько 98% меду виробляють господарства населення і лише 2% – зареєстровані суб’єкти господарювання.

Фактично на сьогодні майже кожен сотий українець займається бджільництвом. Водночас в українському класифікаторі видів економічної діяльності навіть відсутній код, за яким можна ідентифікувати суб’єкта господарювання як виробника меду.

Однак наразі медова галузь в Україні переживає кризову ситуацію: виробництво скорочується через протраву бджіл, дає про себе знати штучне зниження експортної закупівельної ціни.

Ускладнює ситуацію відсутність реєстру чи іншої форми обліку бджолярів місцевими органами державної влади, а також відповідальності за відсутність реєстрації пасіки. Сільські/селищні/міські ради часто навіть не знають про обов’язок здійснювати таку реєстрацію.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: