Равликову ферму створила молода сім’я з Тернопільщини

Досвід регіонів

Два роки тому Юрій Пригода переселився з Тернополя до хутора Озерна Зборівського району. Замість овочевої плантації чоловік створив тут равликову ферму, яку успішно розвиває і пов’язує з нею великі надії.

Ukrainian English Russian

Молоде подружжя Пригод господарює на землі разом із батьками. Щоправда, обидва покоління займаються своїми напрямками, але завжди підтримують одні одних. Батьки з радістю виділили дітям частину землі і допомогли збудувати теплицю.

– Провівши деякі розрахунки і врахувавши подальші перспективи, я зрозумів, що на такій земельній ділянці, як у мене, равликівництво буде набагато вигіднішою справою, ніж вирощування овочів, – розповідає Юрій Пригода. – Рідні та знайомі спершу дивувалися моєму рішенню, але згодом підтримали нас у цьому.

Холодної пори равлики живуть в теплиці. Вздовж неї у кілька рядів зроблено спеціальні грядки, засіяні їхньою улюбленою травою перко. Поміж неї вертикально натягнута сітка, яка зверху покрита дерев’яними дошками. Навколо грядки натягнуте агроволокно, а вздовж нього викладена сіль. Така огорожа не дозволяє равликам вилазити за територію.

Господар пояснив, що ці тварини ведуть нічний спосіб життя, тому їдять і активно повзають саме вночі. Окрім перко, харчуються спеціальним кормом, збагаченим вітамінами і крейдою, необхідною для міцності мушлі. Полюбляють равлики також кропиву, яблука і моркву, інформує ternopillive.com.ua.

Догляд за ними насправді нескладний і, кажуть, навіть легший, ніж за кроликами чи вівцями. У Європі жартома цей бізнес називають «справою для ледачих», адже равлик виростає за півроку, значно збільшуючи власну вагу, а взимку він спить. За цей короткий період з 10 кілограм маточного поголів’я можна зібрати 1 тонну равликів.

Проте, у перший рік таких результатів у нього не було, адже довелося вчитися на власних помилках. Тепер озброєний знаннями і налаштований оптимістично він продовжує працювати.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: