За словами Сергія Воронова, зарплата шкільних кухарів становить три з половиною тисячі, відповідно діти навіть після профтехучилищ не йдуть працювати у комунальні заклади. Хоча саме в цій сфері найкраще регіональне замовлення у навчальних закладах, пише provce.ck.ua.
- Ми почали розробляти програму стимулювання для того, щоб зберегти хоча б тих працівників, що є, адже розуміємо, що без харчоблоку дошкільний заклад працювати не може. А у профтехзакладах ще після першого року навчання вже підписані контракти й дітей розбирають на зарплату 15-20 тисяч гривень, - прокоментував Воронов.
Директор КП "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась також звернув увагу керівництва міста на проблему кадрів.
- У нас не вистачає зварювальників, адже на зарплату в п'ять тисяч гривень не хочуть іти працювати навіть ті, хто лише закінчив навчальні заклади. Річ у тім, що в Україні середня зарплата зварювальника стартує від 15 тисяч гривень. У нас на підприємстві має бути 28 зварювальників, а фактично працює 10 людей із них четверо - це люди майже пенсійного віку. А все через низьку зарплату у 5-8 тисяч гривень, - каже директор КП.
- Вони приходять після училищ, мають четвертий розряд і заробітна плата становить близько п'яти тисяч гривень, і я не можу заплатити більше, адже мене контролює національний регулятор. В інших містах України міська рада виділяє додаткові кошти на заробітну плату працівникам комунальних підприємств, або ж національний регулятор має змінити підхід до заробітної плати, - сказав Карась.