Черкащанки виготовляють автентичні вінки

Практика бізнесу

Олена ПОЧТАРЬОВА з Черкас із подругами Галиною ТИМОШЕНКО й Оленою АФАНАСЕНКО створила проект "Від лялі до кралі". Виготовляють автентичні вінки.

Ukrainian English Russian

— Раніше працювала в "Епіцентрі", — каже Олена Почтарьова. — Мала cтабільну зарплату. Але було нудно. Вранці мало не плакала, так не хотіла йти на роботу. А потім захопилася виготовленням вінків і звільнилася. Мати була шокована, а я — щаслива.

Жінки познайомилися 2014-го, коли були волонтерами.

— Раніше вінки робили монахині чи баби. Зараз майстринь майже не залишилося, — продовжує Галина Тимошенко. — Нам стало цікаво самим зробити вінок у традиційній техніці. Перший весільний виготовили восени 2018 року. Знадобилося два місяці. Фото виклали у "Фейсбуку". Люди писали, що він чудовий. Радили професійно цим займатися. Вирішили започаткувати проект.

Жінки створюють вінки в різних техніках: воскові, з балабонів, паперових квітів, вовни та золотої нитки. Нещодавно показували їх на виставці в Переяславі-Хмельницькому на Київщині, у листопаді планують демонструвати у столиці, пише gazeta.ua.

— Кожен наш виріб — унікальний. Вимагає багато часу і майстерності, — розповідає Олена Афанасенко. — Виготовлення вінків на замовлення — це вимушена міра, щоб заробити на проведення виставок і придбання необхідних матеріалів. Ціни починаються від 800 гривень. Часто шкода продавати, бо вони заслуговують на те, аби бути музейним експонатом.

Вінки, що виготовляють Олена Почтарьова, Галина Тимошенко й Олена Афанасенко, фотографує на моделях киянка Світлана Задоровська.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: