Черкаські бізнесмени ХІХ століття : частина 2

Новини

Черкаси завжди розташовувалися на перетині торгових шляхів. Близькість до водойми робила місто ідеальним для продажу товарних новинок. А наявність Соснівки неподалік Черкас давала можливість розвивати сферу послуг. Однак найбільшого розвитку в місті на початку ХІХ зазнали малі та великі підприємства. А їхні власники навіть намагалися потрапити до міської думи, аби лобіювати інтереси свого "бізнесу". Нікого, часом, не нагадує? Які підприємства розвивалися, і ким були перші "магнати" Черкас досліджувало видання in.ck.ua.

Ukrainian English Russian

Архівні документи, які описують промисловість міста наприкінці XIX століття, дають уявлення про найбільш розвинені галузі: "Переважне значення одержала промисловість по розробці дерева, потім по сумах виробництва йдуть тютюнові фабрики, мукомельні млини, чавунно-ливарні заводи, пиво-медоварні заводи, цегельні та інші".

Приватний бізнес кінця ХІХ – початку ХХ століття за темпами розвитку не поступався державному.

Відомими на той час були пивоварні заводи.

Пивні заклади у Черкасах – одні з найбільш відвідуваних. А завдячувати цьому вони мають підприємцям Б.Беню та Є.Єременку, які володіли першим пивоварним заводом та популяризували цей напій бродіння. Підприємство звели на розі вулиць Рябоконя і Благовісної в кінці ХІХ століття. Щорічно завод виробляв 10 тисяч відер пива і задовольняв потреби черкасців у цьому напої. Значну частину продукції вивозили на продаж до інших міст.

Окрім цього заводу, на подолі Черкас діяв ще один пивзавод підприємця Й. Гомулка. Щодня там випускали до 100 відер пива. Цей завод витримав Другу Світову Війну, а у 1960-х роках черкаський пивоварний завод дожив до модернізації. Пиво цього підприємства було популярним по всій території України.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: