Як свідчать кілька незалежних один від одного джерел, після того, як по ринку проходить «місцевщиця», котра збирає офіційні збори (20 грн), до кожного торговця підходить чоловік, який збирає з кожного ще по 20 грн у день. Ті, хто торгує постійно, мусять платити по 600 грн на місяць. Торговці переконані, що гроші збирають «для криші».
Крім того, про відродження рекету на Центральному ринку з’явилися повідомлення у фейсбуці.
До правоохоронних органів та до керівництва ринку торговці звертатися бояться, оскільки вважають, що в разі оскарження поборів вони можуть втратити можливість торгувати. Деякі ж навіть побоюються за своє здоров’я і життя.
Начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області Валерій Лютий твердить, що жодної інформації про факти збору неофіційних коштів на ринку до поліції не надходило. Заступник начальника ГУНП - начальник слідчого управління Євген Рогачов додає, що для того, щоб поліція розпочала розслідування, було б достатньо заяви хоча б одної людини, проти якої було вчинено протиправні дії. Але до поліції з цього питання поки що ніхто не звертався.
Керівник приватної структури – споживчого товариства «Центральний ринок м. Черкаси» Володимир Марунич повідомив «Прочерку», що будь-яка особа, яка торгує на ринку і в якої вимагають гроші, має повідомити про це поліції. У разі ж, якщо вона боїться можливої помсти з боку кривдників, вона може звернутися до керівництва ринку, яке забезпечить захист, спілкування з поліцейськими і відеодокази (на ринку встановлено відеокамери).