Черкаський підприємець поділився враженнями від стажування в Німеччині

Новини

В Україні діє програма “Fit for Partnership with Germany” (“Готові до співпраці з Німеччиною”), яка надає можливість українським бізнесменам пройти безкоштовне навчання у Німеччині, з метою налагодження контактів та співробітництва з їхніми підприємствами. Координує цю програму в Україні Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit), далі скорочено GIZ.

 

Ukrainian English Russian

Микола Авраменко, директор та співвласник ТОВ “Стандарт агро”, яке займається виробництвом комбікормів та комбікормових концентратів, нещодавно повернувся із місячного стажування за цією програмою.

За його словами, учасників семінару знайомили з ментальністю німців, як вони ведуть бізнес, які вони у побуті, як складати комерційну пропозицію і як правильно проводити презентацію для німецьких підприємств, пише 18000.com.ua.

– Наша група складалася з представників бізнесів трьох країн – України, Молдови та Білорусі. Усі представляли галузь сільськогосподарського виробництва. У нас постійно були тренінги на тему лідерства та ведення бізнесу, а також лекції про Німеччину – як вона політично влаштована. Лекторів запрошувала програма GIZ з усіх куточків Німеччини. Це були німці, ми спілкувалися з нами через перекладача. Навчання проходило кожен день, крім днів, коли ми їздили на підприємства, які виробляють продукцію для сільського господарства, - пише Микола Авраменко.

За його словами, крім візитів на різні фірми, учасникам влаштовували індивідуальні зустрічі для бізнесу.

– Там все виробництво роботизовано. На всіх підприємствах, які ми відвідали, виготовляють супер якісні товари. Запам’яталося, в компанії Amazone, яка виробляє с/г техніку, 70% усіх матеріалів вони виготовляють самостійно. Тобто, виробництво техніки починається із закупки металу. У Німеччині, коли ми їхали потягом чи автобусом – постійно бачили виробничі підприємства, при чому із світовим ім’ям. Вражає їх потужна економіка. А ще я звертав увагу на те, що в Німеччині дуже розвинене мале і середнє фермерство, на відміну від України. Там немає великих аргохолдингів, а багато ферм, які мають до 300 га землі. Оскільки німці люблять споживати м’ясо, то багато ферм займаються тваринництвом. Такі ферми невеликі – до 1000 свиней, але їх дуже багато.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: