Черкаський стартап подав позов проти Apple

Новини

Дві ІТ-компанії зі сфери батьківського контролю за мобільними девайсами подали скаргу до Європейської комісії з конкуренції на дії американської компанії Apple. Серед позивачів – український стартап Kidslox із головним офісом у Черкасах, а також іспанська компанія Qustodio.

Ukrainian English Russian

Після подачі скарги черкаський стартап опинився у центрі уваги світових ЗМІ. Зокрема, про проблеми компаній батьківського контролю із Apple уже встигли написати The New York Times, BBC, CNN,  Wired, Techcrunch, the Verge, Mirror, Sky News, Independent, The Times, MIT technology review та ще кілька десятків світових медіа.

Окрім того, підтримав у конфлікті з Apple компанії батьківського контролю і відомий колишній директор Apple, якого називають “батьком iPod”, Тоні Фаделл, присвятивши цій проблемі кілька дописів у Twitter.

У своїй скарзі позивачі звинувачують Apple у зловживанні монопольним становищем і “витравлюванні” додатків, що дозволяють контролювати перебування дітей за мобільними телефонами. Створивши власну програму батьківського контролю, Apple блокує оновлення своїх конкурентів або просто видаляє їх із AppStore. На сьогодні із AppStore видалено вже 11 додатків такого типу, наприклад Ourpact, Mobicip, Сurbi та інші. Kidslox та Qustodio ще в AppStore і продовжують боротьбу, пише 18000.com.ua.

– Перед подачею скарги ми провели низку консультацій із Європейською комісією. Там заявили про своє зацікавлення справою і бажання відстоювати права європейських користувачів. Це величезний прорив для нас! Це свідчення того, що проблема, з якою ми прийшли, не надумана, – переконаний лідер команди Kidslox Віктор Євпак.

Стартап Kidslox з’явився п’ять років тому – у 2014 році. Сьогодні додаток функціонує на iOS та Android платформах і є одним із найпопулярніших у своїй ніші. Додаток дозволяє блокувати шкідливий контент і програми на телефоні або планшеті дитини, слідкувати, скільки часу вона проводить за девайсом, і встановлювати часові обмеження на певні додатки.

Проблеми з Apple у команди Kidslox почалися влітку минулого року. Тоді Apple виступив із вимогою зупинити використання VPN та обмежив компанію в оновленні додатка.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: