Черкаський водоканал передав студентам вишу сучасне обладнання

Новини

Комп’ютерний хромато-мас-спектрометр «VARIAN-3400CX» подарувало Черкаське комунальне підприємство «Водоканал», за підтримки Черкаської міської ради, кафедрі хімії та наноматеріалознавства Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

 

Ukrainian English Russian

Повідомили у пресслужбі вишу.

Слід зазначити, що на кафедрі хімії та наноматеріалознавства Черкаського національного університету вивчається курс хроматографії, а практична робота з мас-спектроскопії проводиться в навчально-науковому центрі фізико-хімічних досліджень університету та науково-дослідному інституті фізики і хімії функціональних матеріалів (НДІ ФХФМ).

Новий прилад надасть змогу здійснювати якісну підготовку фахівців у галузі природничих наук. Адже якісне навчання вимагає включення у навчальний процес спеціальних курсів за сучасними методами фізико-хімічного аналізу та практичних занять студентів з використанням відповідного обладнання. Це, зокрема, мас-спектроскопія — один з найбільш ефективних методів дослідження органічних сполук, та хроматографія — високочутливий метод аналізу у фармакології, охороні навколишнього середовища, сільському господарстві, контролі якості, сепаруванні компонентів на виробництвах.

Варто зазначити, розвиток технологій приладобудування дозволив поєднати два аналітичні методи і ввести у практику лабораторій хромато-мас-спектрометри, у яких хроматограф забезпечує попередній поділ речовини, а індикацію компонентів і вимір їх вмістів здійснює мас-спектрометр. На сьогодні, хромато-мас-спектрометри — це сучасні високовартісні аналітичні прилади, що постійно розширюють сфери застосування.

Наразі співробітники центру фізико-хімічних досліджень, НДІ ФХФМ та кафедри фізики проводять роботи з устаткування і налагодження приладу, після чого він буде використовуватися для наукової та навчальної роботи викладачів та студентів університету.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: