Так, ЗУ «Про ринок електричної енергії» передбачає створення нової, більш конкурентної моделі ринку електроенергії в Україні.
ДП «Енергоринок» має виконувати свої теперішні функції до 01.07.2019 – дати одночасного започаткування роботи балансуючого ринку.
«Перехід на нову модель з 01.07.2019 становитиме реорганізацію ДП «Енергоринок» із створенням нових підприємств, які будуть правонаступниками останнього, але ні в якому разі це не призведе до припинення діяльності ДП «Енергоринок», зазначають у прес-службі обленерго.
ПАТ «Черкасиобленерго» зауважує що на сьогодні існують ряд розстрочок наданих ДП «Енергоринок» деяким енергопостачальним компаніям України до 2027 року, зокрема їх запорізьким та чернівецьким колегам.
Станом на сьогодні між ПАТ «Черкасиобленерго» та ДП «Енергоринок» укладено низку розстрочок судових рішень з виплати наявної заборгованості за спожиту електричну енергію,загальна сума виплат по яких становить 35 млн грн щомісячно.
ПАТ «Черкасиобленерго» в повному обсязі виконує вищезгадані зобов’язання перед ДП «Енергоринок» на суму 35 000 000.00 грн. Таким чином затвердження мирових угод та систематична оплата ПАТ «Азот» поточних платежів за спожиту електричну енергії дає та в подальшому дасть можливість проводити виплати з погашення боргу.
Крім цього, ПАТ «Черкасиобленерго» на протязі тривалого часу неодноразово зверталось до ФДМУ щодо погодження укладення мирової угоди із ПАТ «Азот» та скликання Загальних зборів Товариства щодо її затвердження про що свідчить ряд відповідних листів.
Однак ФДМУ було проігноровано дані листи, що призвело до штучного недоотримання значних сум коштів та відповідно чергових затримок у виплаті заробітної плати працівникам ПАТ «Черкасиобленерго».
Також енергетики не погоджуються з твердженням ФДМУ і про те, що укладення мирової угоди з ПАТ «Азот» необхідно було погоджувати з арбітражним керуючим. За їх словами, така угода не є правочином та за своїм змістом не зачіпає майнових прав ПАТ «Черкасиобленерго», тож законодвчо не підлягає такому погодженню.