Найбільше районних посадовців скоротять у Черкаській та Одеській областях

Новини

31 жовтня Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет оголосив про безпрецедентне скорочення - до кінця року роботу втратять 18 449 чиновників. Це 8% усіх державних службовців. Всі "скорочені" - це співробітники районних державних адміністрацій (РДА). Вони будуть звільнені після перегляду Секретаріатом КМУ функцій цих відомств.

Ukrainian English Russian

В Україні проходить реформа децентралізації, в рамках якої створюються Об'єднані територіальні громади (ОТГ). Відповідно до закону, ОТГ не поступаються за статусом містам обласного значення, а їх бюджети безпосередньо пов'язані з державним. Для повноцінної імплементації реформи місцеві держадміністрації повинні стати префектно-наглядовими органами, а не органами загальної компетенції. Це означає, що РДА замість реалізації політики, покладеної на них, перевірятимуть законність рішень інших органів місцевого самоврядування, крім ОТГ - рішення останніх контролюватимуть обласні адміністрації, інформує LIGA.net.

Найбільше чиновників скоротять в Черкаській і Одеській областях - майже 40%, трохи менше в Київській - 37,9. Найкращі шанси зберегти роботу у чиновників Чернігівської районної держадміністрації, звільнять тільки кожного четвертого.

У коментарі LIGA.net Дубілет повідомив, що процес скорочення вже почався й триватиме весь листопад. Всіх співробітників попередять про звільнення за два місяці, виплатять всю компенсацію, в тому числі за невикористану відпустку, і допоможуть знайти роботу.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: