Тендер на закупівлю дерев’яних шпал оголосила Грузинська залізниця
АТ «Грузинська залізниця» оголосила тендер на закупку дерев’яних шпал загальною вартістю понад 1,4 млн.дол.США.
Термін подачі заявок спливає 24.04.2014.
Детальні умови участі тут.
Сприяння розвитку фермерського бізнесу є одним із пріоритетів регіональної політики, оскільки це важлива складова конкурентоспроможності області. Фермер змушений бути і бухгалтером, і юристом, і економістом в одній особі. І хоч вони й мають спрощену систему обліку, їм все одно складно бути для себе і женцем, і купцем. Тому необхідно розвивати і надавати фермерам консультаційно-дорадницьку підтримку. У нас є інститут дорадництва при Уманському національному університеті. Він сприяє тому, щоб усі охочі фермери мали максимальний доступ до інформації, яка їм потрібна, яка стосується виробничого напрямку чи обліку чи будь-якої іншої сфери господарювання. І другий момент – необхідно посилювати фінансову підтримку як на місцевому, так і на державному рівні.
Для того, щоб наша продукція була конкурентоспроможною, вона повинна мати товарний знак, сертифікат відповідності, фасування. Для більшості фермерів самотужки це зробити дуже важко, оскільки великі витрати на необхідну техніку й обладнання вони не потягнуть. Тому підвищити рівень конкурентоздатності можливо за рахунок об’єднання їх у кооперативні форми. Тоді можна буде обробляти землю високопродуктивною професійною технікою, забезпечити належні умови для зберігання і подальше просування фермерської продукції. Кооперація відкриває багато перспектив.
Найближчі перспективи розвитку фермерства, на мою думку, пов’язані з кооперацією. Зараз треба активно розвивати цей напрямок. Зараз фінансова підтримка відсутня або скорочена до мінімуму. Тому тільки спільними зусиллями кілька фермерських господарств можуть придбати сучасну дорогу техніку, яка їм необхідна.
Необхідно звернути увагу на тваринництво. До цього мають докласти зусиль і фермери, і влада. Щоб розвивати тваринництво, необхідні приміщення, а їх зараз бракує. Багато фермерів хочуть працювати в цьому напрямку, але є великі проблеми з дозвільною документацією. Інтерес фермерів у тому, що тваринництво забезпечує і копійку весь рік, і робочі місця. Ті люди, які влітку працюють на полі, отримають роботу взимку.
Для того, щоб фермерські, сімейні, одноосібні господарства розвивалися, необхідна врегульована державна політика. Останні два роки не дають підстав для оптимізму. Необхідні зміни в законодавстві і державна підтримка. Бо в усьому цивілізованому світі дрібні господарства мають державні дотації. Зниження закупівельних цін на продукцію на тлі подорожчання матеріально-технічних ресурсів, оренди землі не дають можливості фермеру покрити витрати за рахунок доходів.
Мій багаторічний досвід роботи в цій галузі свідчить, що для успішного розвитку фермерства необхідно підтримувати правильну цінову політику. Також ця галузь потребує державної підтримки – дотації, знижки на пальне тощо. Звісно, будь-який бізнес потребує стабільності і прогнозованої економічної політики.
Для того, щоб відкрити для фермерів ринок збуту продукції тваринництва, потрібно встановити належний контроль якості. Це і для споживача буде краще і забезпечить природну конкуренцію серед виробників. Бо в одних скотина на зерні росте, а в інших на добавках, відповідно, фінансові вкладення різні, а в виграші залишаються виробники неякісної продукції. Зараз достатньо контролюючих органів, але вони не на те звертають увагу. Бо в Данії, наприклад, трохи більше ліків даси поросяті, а тебе спитають при здачі продукції, чому так. Належний контроль забезпечить і якість, і конкурентну ціну.
Фермери мають діяти дружно і злагоджено. Необхідно спільними зусиллями забезпечити юридичну підтримку, щоб кожен фермер міг отримати професійні послуги із захисту своїх прав.
Економічні перспективи відкриються за умови застосування новітніх технологій в контексті світових тенденцій: перспективне насіння, якісні добрива, засоби захисту тощо. При цьому залучати науковців та розробників, щоб отримати правильну схему догляду за посівами. Урожай збирати новою технікою, яка відповідає стандартам. Тоді буде результат. Але для цього фермерам треба підтримка держави. Ми хочемо вирощувати хліб для України.