ПОРТАЛ
26 квітня 2014, 10:44

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

На Монастирищині визначили кращих виробників «живого» вина

Молоді вина типу «Божоле» та з витримкою в декілька років, сухі класичні напої з винограду сортів «Каберне» та «Совіньйон», брендове вино «Херес» та настояний на травах «Вермут» - весь цей асортимент навчилися виробляти любителі-винороби Черкаської області буквально за кілька років. Для обміну досвідом вони створили Клуб виноградарів та виноробів Черкаської області, який нині налічує близько 20-ти учасників. Минулого тижня на Монастирищині провели третій щорічний з’їзд клубу, – пише сайт міста Умань.

- Виноробів в нашому об’єднанні поки що малувато, але виноградниками вже досить активно займаємося, - розповідає 62-річний монастирищанин Володимир Фещенко, ініціатор створення клубу та головний організатор зустрічей його учасників.

Вино, яке в невеликих кількостях, в основному для власного споживання, виготовляють винороби Черкащини, називається «живим». Учасники клубу пояснюють, що подібний продукт не можна виготовити в промислових умовах.

- «Живе» вино містить багато активних речовин, зокрема – флавоноїдів, котрі зв’язують і виводять з організму вільні радикали. Згідно існуючої теорії раку, саме вільні радикали викликають це важке захворювання. Чим «молодше» вино, тим активніші флавоноїди, які містяться в ньому, - розповідає пан Володимир.

Дегустація місцевих вин стала основною частиною програми з’їзду. Сім любителів-виноробів з Умані та Монастирища представили на ній 13 сортів напоїв власного виробництва. Оцінювали їх за класичними критеріями: колір, аромат, консистенція, смак та післясмакові відчуття. За результатами майже годинної дегустації визначили й переможців. Перші три місця посіли: фермер Юрій Кравець з Родниківки, приватний підприємець Віктор Глухий з Умані та пан Олександр, який теж проживає в Умані.

- Наша дегустація не претендує на професійність та об’єктивність, адже всі ми лише вчимося і займаємось виноградарством і виноробством у вільний від основних занять час, - розповідає Верислав Богатирчук, ведучий з’їзду. – Проте порівняно з дегустаціями минулих років, не можна не відмітити покращення смаку наших вин, а також збільшення кількості учасників клубу.

В найближчих планах у виноробів-любителів з Умані та Монастирища – участь в заходах, які популяризують «живе» вино в регіоні. Так, у четвер учасники клубу представлять свої напої для дегустації студентами Уманського національного університету садівництва, які вивчають винороградаство і виноробство професійно. Також є амбітні плани стосовно організації Свята живого вина в містах Умань та Монастирище. Проте про подробиці організатори поки що мовчать, аби «не зурочити».