ПОРТАЛ
17 липня 2014, 20:16

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Кому з українців стане простіше влаштуватися на роботу в Європі

Після того як Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, наших громадян все більше цікавить можливість роботи в Європі. Правила виїзду для роботи в ЄС в угоді прописані досить туманно - в документі сказано, що наші зможуть трудитися в якості незалежних спеціалістів або представників українських компаній, які можуть відкрити в ЄС свої філії та надавати там 18 видів послуг, дозволених угодою. Це, наприклад, інженерні, туристичні, бухгалтерські, юридичні та інші, - пише «Сегодня».

Як роз'яснює президент Украналітцентру Олександр Охріменко, це означає, що отримати робочу візу стане простіше. «Причин для відмови буде менше, якщо у людини буде запрошення на роботу або навчання. Крім того, в робочій візі конкретніше буде прописана мета поїздки і її не зможуть видати на менший термін, ніж необхідно українському працівнику або студенту», - говорить експерт.

За словами Охріменка, в майбутньому Україна повинна підписати додаткові угоди з усіма країнами-членами ЄС, в яких будуть вказані квоти за окремими професіями для роботи в ЄС - це дозволить працювати повністю легально. По ідеї, нововведення, прописані в СА, можуть набути чинності після ратифікації, тобто з 1 листопада. «Правда, не варто чекати, що правила найму українців в ЄС різко зміняться. Українці в Європі як і раніше іноземці, тому повністю не отримають ті права, що й громадяни ЄС», - роз'яснює менеджер кадрової компанії Світлана Семикіна.

ХТО ПОТРІБЕН

За кордоном високі шанси знайти хорошу роботу найбільше мають кваліфіковані будівельники, інженери, айтішники. «Потрібні співробітники зі знанням іноземної мови та унікальним досвідом роботи. Таким працівникам раді за кордоном. Причому є шанс влаштуватися в міжнародні корпорації», - відзначає аналітик hh.ua Уляна Ходоровська. Заробітки у таких фахівців хороші - від 2-4 тис. євро на місяць.

А рекрутер в Європі Аліна Петропавлівська каже, що євророботодавці при пошуку співробітників з країн СНД в основному орієнтуються на дефіцитні професії, наприклад, математиків чи дослідників: «У країнах ЄС різний підхід до найму іноземців. Наприклад, у Великобританії важко отримати робочу візу, там воліють працевлаштовувати своїх. А в Німеччині є програми по найму іноземців навіть без вищої освіти, але він повинен підпадати під категорії дефіцитних: наприклад, водопровідники, доглядальниці. Взагалі, в ЄС зараз роботодавці шукають працівників-іноземців за тими спеціальностями, яких в країні не вистачає».

РОБОЧІ РУКИ

Ті українці які не збираються виїжджати за кордон надовго і хочуть просто підробити пару місяців, можуть орієнтуватися на сезонні вакансії, де людина потрібно всього на три-шість місяців. І влітку таких пропозицій вистачає: можна влаштуватися, наприклад, аніматором в готелях Туреччини, Єгипту з зарплатою від 8-10 тис. грн або складальником ягід, грибів, овочів на ферми Польщі, Данії, Швеції, де щомісяця платять 6-8 тис. грн . «Аніматорами, тобто організаторами шоу, роботодавці хочуть бачити хлопців і дівчат 18-28 років. Здобувачі на ці вакансії повинні знати російську і одну іноземну», - роз'яснює експерт Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

За її словами, вакансії складальників пропонують чоловікам і жінкам 18-50 років, некурящим і непитущим: «Робота по шість днів на тиждень і по 12 годин на добу. Це серйозне навантаження. Тому працівники повинні мати хороше здоров'я».