Фермерські господарства хочуть розмежувати на власне фермерські та сімейні. Такі пропозиції все частіше лунають в експертному середовищі. Необхідність внесення змін до закону «Про фермерське господарство» пояснюють тим, що багато фермерських господарств не виробляють сільськогосподарську продукцію, а працюють як сільгосппідприємства.
Це передбачає підприємницьку діяльність, яка ґрунтується на найманій робочій силі. Наскільки доцільне таке нововведення та як воно вплине на роботу черкаських фермерів для порталу «Діловий регіон» прокоментував голова Асоціації фермерів та землевласників області Віктор Гончаренко.
Пропозиція розмежувати фермерські та сімейні господарства має певний резон, але зараз не на часі, вважає голова Асоціації фермерів та землевласників області Віктор Гончаренко.
Справді, є фермерські господарства, які були утворені шляхом реорганізації колгоспів чи КСП. Вони орієнтувалися на пільги для фермерських господарств, які тоді діяли, визнає Віктор Гончаренко. Втім зауважує, що їх не варто пускати під один гребінець із великими фермерськими господарствами, які створювалися поступово завдяки наполегливій праці:
«Прирівняти ці господарства до правонаступників колгоспів означає знищити їх».
Віктор Гончаренко пояснює, що розмежування фермерських господарств пов’язане передусім з перереєстрацією земельної ділянки, а також усіх засобів виробництва:
«Зараз будь-які процедури, пов’язані з реєстрацією чи перереєстрацією землі, призупинені. І якщо буде внесено ці зміни в закон, то фермерські господарства виявляться нелегітимними».
В нинішніх умовах важливо зберегти ті фермерські господарства, які вже працюють, не залежно від того, як вони створювалися, переконаний експерт.