Погодні умови можуть знизити врожаї городини

Сільське господарство

Цьогорічна весняна посівна кампанія проходить у складних умовах і це вимагає додаткових витрат. Погода катастрофічно вплине на врожайність. Для того, щоб зростала огородня культура, потрібні не лише рясні тривалі опади, а й певна температура, однак синоптики запевняють, що справжнє літо цього року ми побачимо не раніше середини липня. Тому аграрії вже роблять невтішні висновки щодо врожайності.

 

Ukrainian English Russian

– Цьогорічна розсада вдалася кепською. Все починається з насінини, а на правильний її розвиток впливає багато факторів, найголовніші з них: температура ґрунту і повітря, вологість. Навіть коли вдень було достатньо тепло, то вночі – холодно. Наразі рекомендується висаджувати все в теплицях, тобто у захищених приміщеннях, в яких людина може сама створити сприятливі умови для зростання культури. Або ж підтримувати розсаду препаратами, які стимулюють їхній розвиток у несприятливих умовах, – розповідає агроном Наталія Ющенко, з села Піщане, Золотоніського району.

За даними, що їх надали фермери, цьогоріч було втрачено майже половина озимих зернових культур. Також, на жаль, не надто далеко від цього показника віддалилися плодові дерева та кущі, пише procherk.info.

Агроном розповідає, що за президентства Петра Порошенка всі 5 років існував фонд, який у разі неврожаю мав компенсувати фермерам втрати – таке собі страхування. Наразі ж у фонду відсутнє фінансування, але вони все ще збирають статистику. Приблизно 52% озимих зернових культур було втрачено і майже стільки ж постраждало майбутнього врожаю на присадибних ділянка, у тому числі плодових дерев та кущів.

– Щодо дерев – тут також головним чинником стала аномально тепла зима і холодна весна: дерева мають взимку спати, але було надто тепло, тож не все сталося, як гадалося і через це природний цикл був порушений – одна з причин поганої врожайності плодових дерев, кущів і тому подібного. Абрикоси так взагалі – вже кілька років поспіль майже вщент вимерзають, хіба лише якась дюжина плодів переживає аномально низьку температуру в той час, коли вже має на всю смалити сонце. Також, у зв’язку з тим, що зима була надто тепла, вижило чимало згубних для розсади мікроорганізмів, збудників різних хвороб, як і шкідників, що її опісля поїдають. Це стало ще одним чинником небезпеки, - зазначає Наталія Леонідівна.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: