Сільськогосподарський кооператив у Білозір’ї планує освоїти сушіння овочів та фруктів

Сільське господарство

У Білозір’ї, що на трасі під Черкасами, завжди процвітали промисли й торгівля. І сьогодні на парканах можна прочитати рукотворну «рекламу»: тут продають віники, трохи далі — молоко й сметану, а тут — насіння, яблука, картоплю…

 

Ukrainian English Russian

Юрій Стоянов родом зі Сміли і всю юність прожив у квартирі, але потім, після навчання, у 2001 році потрапив у село, працював ветлікарем у місцевому господарстві. Добре знає всі переваги породи корів сименталів, яких зараз у нього п’ять. Дружина розповідає, що коли потрапив у село, то спочатку не міг навіть коня запрягти. А сьогодні успішно керує кооперативом, фермерським господарством і пекарнею. Секрет успіху фермер вбачає в тому, що в Білозір’ї є такий ресурс, якого немає ні в кого. Це — унікальні програми підтримки підприємливих людей.

Коли Юрій разом з однодумцями створили сільськогосподарський кооператив, то домовилися з керівництвом громади, що їм допоможуть із землею. Натомість між громадою Білозір’я й кооперативом укладена соціальна угода про те, що останній зобов’язується безоплатно забезпечити соціальні заклади села овочами, пише kray.ck.ua.

Один із планів Юрія Миколайовича — сушіння овочів та фруктів. 70 відсотків вартості мав би покрити обласний бюджет, а 30 відсотків — співфінансування місцевого бюджету і власні кошти. Але обов’язково має бути задіяне фермерське господарство. Проєкт планують невдовзі втілити. Знайшли обладнання, для якого не потрібні ні газ, ні дрова, — це електрична інфрачервона сушарка тунельного типу вітчизняного виробництва. Промені навіть відразу дезінфікують продукцію. Одна із всесвітньо відомих корпорацій два роки тому шукала підприємців та фермерів, які б хотіли сушити овочі й фрукти. Як з’ясувалося, більшість сушеного часнику і цибулі підприємства корпорації мусили завозити з-за кордону.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: