Свавілля на земельному ринку приваблює недобросовісних орендарів

Новини

В Україні, по факту, не існує відповідальності за «дике» господарювання на землі, тому наші умови «бізнесу» надзвичайно привабливі для не зовсім добросовісних компаній. Особливо це стосується іноземців, які мають ресурси для освоєння сільського господарства, однак у тій же Європі обмежені серйозними законодавчими перепонами

Ukrainian English Russian

 Про це перебуваючи у Черкасах розповів голова Аграрної партії Віталій Скоцик, пише dzvin.

«Практика в різних країнах Європи різна, але в усіх країнах – членах Європейського союзу існують суттєві обмеження щодо того, що вони вирощують чи що вони виробляють, і навіть щодо того, чи можуть вони всі землі, які є у них у розпорядженні, культивувати. В Україні фермери живуть у абсолютно вільних правилах. Немає жорстких обмежень ні щодо сівозміни, ні щодо технологій ведення господарства. Це дає підстави для так званого «дикого» господарювання на землі. Багато фермерів і господарств нещадно виснажують землю. У нас є показник, що за останніх десять років ми втратили орієнтовно 15% родючості наших грунтів», – зазначає Скоцик.

Це надзвичайно вигідно для, у першу чергу, так званих «чужих» виробників, які не пов’язані із українським селом ментально. Вони мають дешеві, наприклад, європейські кредити, ресурси на хабарі і ринок збуту своєї продукції. А відсутність невблаганних правил дозволяє їм отримувати надприбутки.

Цікаво, що процес освоєння іноземцями земель на Черкащині лише набирає обертів. Кілька фермерів та господарств із європейськими грішми працюють у Золотоніськиму, Драбівському, Черкаському, Тальнівському, Городищенському, Маньківському, Лисянському, Уманському та Жашківському районах області. Частина з них вже ловилась на порушеннях, коли нищилися археологічні пам’ятки, технічні лісмосмуги та пасовища. При цьому немає жодного прикладу, коли б якийсь український фермер чи підприємство орендували хоча б десяток гектарів землі у Європі.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: